با خودم گفتم من که کتاب ها رو تو یه پست لیست میکنم. خب چرا فیلم و سریال ها رو نکنم. اینجوری همون پست دیده میشه و هم دوست هاش و کاغذ یعنی پست حیف نمیکنم. خخخ. میدونی این جوری یه پست در مورد یه چیز نوشتن خیلی بهتره چون باعث میشه اون موضوع بهتر دیده بشه ولی لیست کردن چند تا موضوع  تو یه پست، بد نیست.

خب پس مثل چالش کتابخونی تابستانه. میخوام یه سری از فیلم و سریال هایی که از تابستون قبلی تا الان نگاه کردم رو بهتون معرفی کنم. امیدوارم دوست ش داشته باشید.

خب اولین انمیشین این لیست، همون انمیشنی که امسال خیلی سروصدا کرد و اون چیزی نیست جز هتل هازبین (hazbin hotel) یه انمیشین بزرگسال و موزیکال ساخته ویوین مدرانو در سال 2024 با یه فصل 8 قسمتی هست. داستان این انمیشین در مورد هتلی در دل جهنم، اتفاق می افته. جایی که صاحب هتل ادعا داره میتونه روح هایی که به جهنم اومدند رو پاکسازی کنه و بفرست شون به بهشت. ولی کسی باور ش نداره تا اینکه .

اول اینکه به خاطر شوخی های با اجازه تون جنسی و خشونتی که داره، برای بالا سال مناسب هست. جدا از اون، داستان و شخصیت های باحالی داره که هرکدوم شون داستان و شخصیت پردازی باحال خودشون رو دارند و برای  هر کدوم میشه یه انمیشین جدا ساخت مخصوصا شیطان رادیو (radio demen). سر هر قسمت هم دو تا اهنگ داریم. که یکی از اون یکی بهتر اند حتی از مال دیزنی امروزی هم بهترتر اند.

با این حال از نظر من دو تا مشکل داره اول اینکه اگه به اعتقادات دینی تون خیلی حساس هستید، این انمشین بهتون توصیه نمیشه. چون بعضی جا ها از خودت میپرسی پس خدا کجاست و اینکه داستانی که برای شیطان و ادم به ما گفتند، با اون چه که تو انمیشین گفته میشه فرق هایی داره و شیطان یا لوسیفر یجورایی مثل یه پدر فدارکار و حمایتگر برای دختر ش چارلی یا همون صاحب هتل نشون داده میشه و از طرف دیگه حضرت ادم یا ادم یه لعنتی خودخواه که میتونید فوش بارون ش کنید،(البته اینجا از فرشته بگیر تا شیطان، خودخواه و احمق اند) توصیف میشه. پس برای نگاه کردن به این انمیشین به جای چسبیدن به اعتقادات تون به داستان و شخصیت هاش بچسبید. چون که این انمیشین قرار نیست تصویری از بهشت و جهنمی که میشناسیم باشه، در واقع تصویری از جهان ما و قدرت ناعادلانه ای که داریم باهاش مبارزه میکنیم (چه اینجا چه خارج). دومین مشکل داستان، حداقل برای من، زیاد بودن ترانه های هر قسمت بوده، هر قسمت، دو تا ترانه داشته و این قراره تو فصل بعدی بیشتر ام بشه. (سریال گیسوکند دیزنی اینقدر ترانه نداشت این داشته ش.) نه اینکه بد باشند، موقعیت ش خوب نبود و حس چپونده شدن اهنگ رو داشتم.

اگه بالای ۱۸ سال هستی و دنبال انمیشین های بالای ۱۸ سال خوب میگردی. این یکی از اونهاست. همچنین وایب دیزنی بزرگسال رو هم میده. بعد دو قسمت اول، حتما بهش زمان بدید. چون قراره به این حرف هایی که میزنه حق بدید و با یه شخصیت هایی همدردی کنید. راستی هازبین هتل یعنی جایی که قبلا هتل بوده، اول قرار بود اسم ش هتل شاد باشه ولی بعد تغییر اسم داد.

یه سریال دیگه از همین دنیای هازبین هتل هم هست، در واقع اسپین افی از همین سریال میشه، به اسم هلواباس یا رئیس جهنم یا رئیس دهن سرویس(helluva boss)، داستان در مورد گروهی که، اگه مردید، اومدید جهنم. ولی نتونستید حساب کسی که ازش طلبی دارید یا مقصر مرگتون رو برسید، این گروه I.M.P با پراخت هزینه، برای تون انجام ش میده. ولی رئیس گروه، مشکلات فراوانی داره. از جمله.

خب این سری هم همین طور. هم شوخی های جنسی و هم خشونت داره که برای زیر سال مناسب نیست. برخلاف سری اصلی(که رفت و امد اصلی بین بهشت و جهنم هست)، این سری بین طبقات جهنم و زمین هست و خشونت و اکشن بیشتر ولی ترانه کمتری داره. خیلی به اعتقادات نپرداخته، بلکه به تفاوت طبقاتی پرداخته.

تنها مشکل این سری کم توجه به شخصیت پردازی بقیه شخصیت ها ست و بیشترین شخصیت پردازی رو بلیتز، رییس گروه داره ولی عوض ش کاکتر سازی و داستان سازی بهتری داره. این سریال هم دو فصل داره. فصل اول با 8 قسمت، یکم ضعیف شروع کرده ولی از قسمت 4 به بعد شروع کرده به بهتر شدن، تا جایی که فصل دوم عالی داشته. فصل دوم هنوز تموم نشده و در حال پخش هست. یه چند تا قسمت کوتاه هم داره.

من به شخصه از هلوا باس بیشتر خوشم اومد تا هازبین هتل، که احتمالا به خاطر داستان سازی بهتر و اکشن زیاد ش هست. ترانه مورد علاقه ام از هازبین هتل loser baby  و  out for love هست و قسمت مورد علاقه ام، قسمت دوم چون با شخصیتهای خیلی باحالی اشنا میشیم. از هلواباس هم قسمت 5 از فصل اول و قسمت 3 از فصل دوم رو دوست دارم.

حالا یکم فکت، اصل این سری ها برمیگرده به 2012، زمانی که ویوین مدرانو جوون یه کمیک به نام زوفوبیا، منتشر کرد که در مورد پسری که با یه موجود عجیب وارد دنیایی پر از موجودات عجیبتر میشه. وقتی ازش پرسیدند که اینها چه موجوداتی هستند، گفت اینها جن اند. بجز یه چند تا ارت، چیز دیگه ای از این کمیک تو فضای مجازی وجود نداره. بعد از این، از 2014 تا 2019، شروع به ساخت انمشین کوتاه و انتشارش تو یوتوب میکنه ولی شرکت جالبی پشت ش رو نمیگیره. البته  خودش خیلی هم بی پول نبود که نتونی کاری کنه. اخر سر تو سال 2019 دو تا انمیشین نسبتا بلند از این دو سری با عنوان قسمت ازمایشی، تو یوتوب ش منتشر میکنه، تا نتیجه بازخورد مردمی رو ببینه و این باعث میشه با یه شرکت، فصل اول هلواباس رو همون سال منتشر کنه و بعد از 4 سال موفق میشه با شرکت امازون پرایم، فصل اول هتل هازبین رو منتشر کنه.

بهتون پیشنهاد میکنم حتما دو قسمت ازمایشی این دو سری رو ببیند. چون به اندازه خود سریال قسمت باحالی اند. قسمت ها تو یوتوب وجود داره ولی برای ترجمه میتونید به کانال تلگرامی زیر برید. هم اخبار و هم ترجمه تمام قسمتهای هلواباس و هازبین هتل رو برای تون گذاشتند.

علاوه بر اون، این دو تا کانال هم کانال خوبی اند.

(متاسفانه نمیتونم لینک بدم. فقط امیدوارم بتونید پیدا ش کنید.نه این یه تبلیغ نیست)

اخبار دیگه از این دو سری که به دستم رسیده. هازبین هتل قراره چهار فصل داشته باشه و قراره تو فصل دوم اهنگ های بیشتری داشته باشیم. فصل دوم هلوواباس قراره 12 قسمت داشته باشه و روی هم قراره کلا 50 قسمت داشته باشه. (یه حسی میگه قراره باز هم ازش پست بزارم.) خخخ.

چشنواره فیلم و سریال های تابستونی من

چشنواره فیلم و سریال های تابستونی من (هازبین هتل و هلوواباس)

چشنواره فیلم و سریال های تابستونی من (خاطرات یک عطار، کلاغ کاخ اندرونی)

قسمت ,انمیشین ,میشه ,هازبین ,سریال ,داشته ,داشته باشه ,شخصیت پردازی ,قسمت داشته ,مورد علاقه ,داستان سازی
مشخصات